Zabezpečte si najvýhodnejšie PZP vďaka kalkulačke

Kvalitný výpočet a cena môže byť nižšiaOnline kalkulačka predstavuje pohodlný nástroj, vďaka ktorému rýchlo a jednoducho zistíte najvýhodnejšiu cenu povinného zmluvného poistenia vášho vozidla. Povinnosť uzatvorenia PZP je vďaka tomuto nástroju zbavená byrokracie, keďže vďaka nej sa k výhodnej zákonnej poistke dostanete veľmi jednoducho. Po vyplnení formulára sa Vám zobrazí prehľad ponúk všetkých poisťovní, zoradený od cenovo najvýhodnejšej. Ihneď tak viete zistiť, v ktorej poisťovni získate toto poistenie najlacnejšie. Následne si ho uzatvoríte rýchlo a jednoducho online. Potom stačí už len uhradiť poistné.

V nasledujúcom článku sa bližšie pozrieme, čo všetko ovplyvňuje cenu povinného zmluvného poistenia vozidla, ale taktiež aj na to, aké zľavy či iné výhody ovplyvňujú túto cenu, čo všetko je súčasťou tejto poistky a samozrejme si opíšeme výhody využitia PZP kalkulačky pri hľadaní toho najvýhodnejšieho poistenia.

Cena PZP

Pri uzatváraní povinného zmluvného poistenia väčšina klientov pozerá iba po jeho cene. Nikomu sa nechce príliš investovať do tejto povinnosti, keďže z PZP samotný poistený nedostane ani cent. Z povinne zmluvného poistenia sa v prípade škodovej udalosti hradí škoda, ktorú motorista spôsobí iným. Čiže základným kritériom pri výbere PZP sa najčastejšie stáva práve najlacnejšia cena. No nemali by ste sa riadiť iba týmto faktorom. Poisťovne ponúkajú v súčasnosti k PZP aj pomerne zaujímavé doplnkové služby. K poistke môžete získať aj zľavy na iné poistenia, asistenčné služby, doplnkové služby a pod. Povinnú poistku si teda môžete aj vyskladať podľa seba, aby vám čo najviac vyhovovala. Preto je potrebné, aby ste si pri hľadaní PZP všímali aj bonusy, ktoré vám poisťovňa dokáže ponúknuť. Ušetriť tak môžete napr. na odťahu auta alebo povedzme aj na poistke domu.

Zľavy a bonusy

Poisťovne, často aby prilákali k sebe čo najviac zákazníkov, ponúkajú im rôzne bonusy a zľavy. Tieto ponuky sa líšia od poisťovne ku poisťovni. Vo všeobecnosti môžeme k najčastejším zľavám priradiť vernostnú zľavu. Poskytovatelia poistenia v snahe udržať si svojich zákazníkov, ponúkajú im pri opätovnom uzavretí poistenia zľavu, prípadne nejaké iné výhody, aby zákazník ostal v danej spoločnosti. Zľavu pre vás poisťovateľ môže pripraviť, aj keď sa uňho chcete poistiť prvýkrát, a to preto, aby vás nalákal práve k sebe.

Ďalšie zľavy, ktoré vám ponúkajú poisťovne sú napr. zmluvná zľava, zľava na ďalšie vozidlo v domácnosti, zľava v prípade uzatvorenia zákonného poistenia vozidla prostredníctvom internetu, zvýhodnenie pri ročnej platbe a pod.

Je samozrejmosťou, že výhodnejšiu cenu PZP dostanete, pokiaľ ste jazdili bez nehody. Podľa bezškodového priebehu sa určuje, ako veľmi je vodič rizikový. Od minulého roku sa zaviedla povinnosť prihliadať na bezškodovú minulosť klienta, čiže sa uplatňuje tzv. bonus a malus.

  • Bonus – odmena za bezškodový priebeh v podobe nižšieho poistného
  • Malus – prirážka k poistnému na základe častej škodovosti

Ak sa rozhodnete využiť pri uzatváraní poistky PZP kalkulačku, vedzte, že PZP kalkulačka automaticky vezme do úvahy všetky údaje a teda do výsledkov zapracuje už aj zľavy, ktoré by sa vás mali týkať.

Pripoistenie

K povinnému zmluvnému poisteniu si môžete vybrať aj pripoistenie jedného alebo viacerých rizík. Tie môžu byť v cene PZP, väčšinou však sú za príplatok. Pripoistiť sa môžete napr. proti živelným pohromám, alebo si poistíte čelné sklo, prípadne uzavriete úrazové poistenie. Rozsah krytia týchto pripoistení býva limitovaný, pričom škody sa musia týkať vozidla a jeho premávky. Všetky pripoistenia sú dobrovoľné a je teda len na vás, či ich využijete alebo nie.

 Viete na aké asistenčné služby máte nárok?Asistenčné služby

Aj keď väčšina ľudí pri výbere povinného zmluvného poistenia vozidla prihliada zväčša len na čo najnižšiu cenu, netreba zabúdať, že PZP v sebe zahŕňa aj dodatočné služby. Tieto môžu byť pre vás taktiež veľmi zaujímavé, aj pri ceste do zahraničia. Pri uzatvorení PZP máte v súčasnosti k dispozícii u každého poskytovateľa nejaký balík asistenčných služieb. Tieto sa mierne líšia v závislosti od poskytovateľa, čo sa týka ich rozsahu a taktiež limitu krytia. Vo všeobecnosti základné asistenčné služby poskytujú nasledovné:

  • v prípade poruchy alebo ak ostalo vozidlo po nehode nepojazdné, zabezpečí napr. príchod technika, opravu vozidla na mieste a odťah vozidla, náklady za manipuláciu s vozidlom a za vyprostenie, tiež zabezpečí náhradné vozidlo;
  • ubytovanie v prípade nehody, ale aj pri poruche alebo odcudzení vozidla;
  • náklady na spiatočnú cestu po nehode, poruche alebo odcudzení vozidla;
  • úschovu nepojazdného vozidla.
  • pomoc pri strate kľúčov, nedostatku paliva, defekte pneumatík, vybitej batérii, starostlivosti po nehode a pod.

Podľa čoho poisťovňa určuje cenu PZP

Cena povinného zmluvného poistenia vozidla sa odvíja od viacerých faktorov. Všetky tieto sú uvedené vo formulári online PZP kalkulačky. Pri vypĺňaní tohto formulára budete musieť zadať ako údaje o vozidle, tak aj informácie o držiteľovi vozidla. V prvom rade vyplníte mesto, v ktorom sa vozidlo v súčasnosti nachádza. Cena býva ovplyvnená aj týmto faktorom, keďže poisťovňa narába s predpokladom, že na frekventovaných cestách väčších miest môže ľahšie prísť k nehode, ako keď jazdíte po miestnych menej nehodových komunikáciách. Cenu PZP samozrejme ovplyvňuje aj účel využitia vozidla, teda či využívate auto len na súkromné účely alebo na komerčné účely. Ďalej do formulára kalkulačky zadáte detailnejšie údaje o vozidle, ako približný počet kilometrov, ktoré najazdíte za rok, továrenskú značku, model auta, rok výroby, prevádzkovú hmotnosť, najväčšiu prípustnú hmotnosť a taktiež palivo. Ďalšie položky tvoria objem motora vášho vozidla v centimetroch kubických a výkon motora v kW.

V ďalšom kroku musíte vyplniť údaje o držiteľovi vozidla. Aj tieto majú samozrejme vplyv na výslednú cenu poistky. Sú nimi informácie o tom, či ste už spôsobili nejakú dopravnú nehodu. Ak áno, tak ako dlho odvtedy jazdí bez nehody. Keďže vo všeobecnosti sa počíta s tým, že vodiči s neplnoletými deťmi majú tendenciu jazdiť bezpečnejšie, formulár sa vás bude pýtať aj na to, či máte dieťa do 15 rokov. Ďalšie údaje sa týkajú vašich ostatných poistení a odkedy chcete, aby dané PZP poistenie platilo alebo či vlastníte účet v OTP banke.

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že nižšiu cenu PZP dostanete, ak ste skúsený vodič, vlastníte menší automobil s nižším výkonom a objemom a taktiež, ak pochádzate z menšieho mesta. Takýto vodiči bývajú poisťovňami považovaní za menej rizikových ako mladých vodičov s menšími skúsenosťami z veľkých miest.

Výhody online kalkulačky pri hľadaní najlepšieho povinného zmluvného poistenia

Nástroj PZP kalkulačka má viacero výhod. Nespornou výhodou je určite úspora času. Ak by ste si museli osobne zisťovať všetky ponuky jednotlivých poskytovateľov na ich pobočkách, zabralo by vám to určite veľa času. V prípade, ak ste zamestnaný, určite vás zamestnávateľ neuvoľní z práce len kvôli tomu, aby ste si zisťovali ceny PZP. Pobočky poisťovní bývajú totiž otvorené maximálne do 18-tej hodiny, takže po pracovnej dobe by ste stihli navštíviť dve, maximálne tri pobočky za deň. Pokiaľ pochádzate z menšieho mesta, tak ak by ste chceli zistiť naozaj všetky ponuky, museli by ste do niektorých pobočiek cestovať. Takže vo výsledku by ste takto stratili obrovské množstvo času, ktorý by ste mohli využiť aj inak.

PZP kalkulačkou zistíte individuálnu cenuAk chcete ušetriť tento čas, vypočítajte cenu PZP kalkulačkou. Vďaka nej si môžete  zistiť ponuky jednotlivých poisťovacích agentúr z pohodlia vášho domova, v akúkoľvek  hodinu a v akýkoľvek deň, stačí, ak máte prístup na internet. Učiniť tak môžete na stránke uzavripzp.sk. Táto stránka spolupracuje s viacerými poisťovňami a teda naraz vám vygeneruje výpočet povinného zmluvného poistenia a zároveň ceny všetkých spoločností. Všetky údaje tak máte hneď pred sebou.

Ďalšou výhodou PZP kalkulačky je samozrejme úspora peňazí. Keďže pomocou PZP kalkulačky sa vám naraz zobrazia ponuky viacerých poskytovateľov zákonnej poistky, môžete si z týchto vybrať hneď tú najlacnejšiu, resp. najvýhodnejšiu. Poistenie konkrétneho typu vozidla v rôznych spoločnostiach sa môžu v niektorých prípadoch líšiť až v stovkách eur. Takáto úspora vašich financií už určite stojí za úvahu.

Okrem toho, výpočet ceny pomocou PZP kalkulačky je úplne nezáväzný. Nemusíte ju využívať len v prípade, ak už potrebujete uzavrieť poistenie, ale aj v prípade, ak si chcete ponuky porovnať len zo zvedavosti. Na základe vyplnenia formulára a následného výpočtu poistného vám nevzniká žiadna povinnosť o povinné zmluvné poistenie aj požiadať. Výber vášho povinného zmluvného poistenia je len a len na vás. Ak sa vám žiadna z ponúkaných možností nebude zdať zaujímavá, nemusíte ju vôbec uzavrieť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *