Kategórie
Pôžičky

Úrazové poistenie aj pre deti

Bojíte sa o zdravie svojho dieťaťa?Ste rodič? A myslíte si, že sa na svoje dieťa dávate dostatočne pozor? Nebojte sa, nemáme v pláne vaše rodičovstvo spochybňovať. Chceli by sme len zdôrazniť fakt, že ani tí najstarostlivejší rodičia niekedy nedokážu zabrániť úrazu svojho dieťaťa, hlavne, ak sa jeho ratolesť zaraďuje medzi hravejšie stvorenia. Ďalším umocňujúcim činiteľom nehodovosti je aj to, že deti veľmi radi skúšajú nové veci a o to viac ich to láka, o čo viac im niečo zakazujeme. Mnohokrát potom dobehnú s plačom naznačujúcim úraz, a to len preto, že nás nepočúvali. V takejto situácii nie je našou úlohou ich len karhať (i keď aj to je pre správnu výchovu nevyhnutné), ale hlavne im pomôcť prekonať túto bolestivú skúsenosť.

Nanešťastie, veľakrát nejde len o škrabance a modriny, ale aj o zlomeniny či iné udalosti, ktoré si žiadajú dlhodobé liečenie, možno aj v prostredí nemocnice. Samozrejme, pokiaľ máte malé dieťa, je neprípustné ho nechať samé v cudzom a ešte k tomu mnohokrát chladnom nemocničnom prostredí. Preto sa bude vyžadovať vaša prítomnosť, čo nemusí byť veľmi príjemné, ak je vaša rodina odkázaná práve na váš príjem. Aby ste sa takýchto situácii nemuseli podvedome obávať, mali by ste mať na pamäti, že na trhu je uzatvoriteľná úrazové poistenie aj pre deti, nielen pre dospelých.

Ako to funguje?

Úrazové poistenie pre deti, podobne ako to klasická pre dospelých, funguje tak, že ak sa poistenému subjektu stane niečo v rámci poistného zmluvného krytia, poisťovacia spoločnosť má povinnosť mu v takej situácii pomôcť, a to úhradou buď všetkých liečebných nákladov alebo len niektorých špecializovaných, zmluvne dohodnutých úkonov.

Treba zdôrazniť, že úrazová poistka pre deti nie je uzatvoriteľná samostatne. Keďže funguje ako pripoistenie, je nutné, aby bolo najprv uzatvorené rizikové poistenie, ktoré zabezpečuje smrť. K nemu je už potom ľahko dokombinovať iné poistné krytia, akým nemusí byť len úraz, ale aj choroba, invalidita.

Najlepšie úrazové poistenie pre deti

Celkovo sa neodporúča vašej ratolesti vytvárať samostatné úrazové poistenie, ale zahrnúť ju do vašej zmluvy, pretože tak nielen ušetríte, ale poistíte aj vás, teda osobu, ktorá je pre chod domácnosti najdôležitejšia, a to aj preto, že zabezpečujete živobytie. Vaša strata resp. len „odstávka“ by mohla mať v konečnom dôsledku oveľa komplikovanejšie a tragickejšie následky, ako dočasná imobilnosť vášho potomstva. Ak chcete vedieť, kde je najlepšia úrazové poistenie pre deti dostupné, čítajte ďalej prípadne hneď využite nástroj na porovnanie ponúk, akým je kalkulačka.

Kde o ňu požiadať?

Ak chcete získať čo najlepšiu ponuku úrazového poistenia pre deti, mali by ste sa sústrediť na online požiadanie prostredníctvom stránky, ku ktorej sa dostanete kliknutím na hore označený slovný výraz. Prečo presadzujeme online spôsoby? Je to hlavne kvôli tomu, že nemusíte si vyhradzovať čas na to, aby ste chodili po mnohých spoločnostiach a zisťovali ich jednotlivé ponuky. Niekedy ste už natoľko vyčerpaný, že ani nemáte chuť absolvovať návštevy vo všetkých pobočkách a tak sa rozhodnete možno aj pre nevýhodnú ponuku.

Úrazová poistka pre deti online na hore uvedenej stránke je najlepšia v tom, že vyššie zmienené kroky môžete hneď preskočiť a z pohodlia domova si zistíte ponuky viacerých spoločností aj s ich cenovým ohodnotením. Ušetríte hodiny času a možno aj stovky eur. Stránka funguje tak, že vypíšete jeden formulár, odošlete ho (samozrejme online) a počkáte na jednotlivé ponuky, ktoré vám budú odoslané buď na e-mail alebo sa vám zobrazia priamo a prehľadne na stránke.

Na výber toho správneho produktu si môžete dopriať toľko času, koľko potrebujete. Nikto vás nebude naháňať, že ponuka je limitovaná, čím na vás priamo vytvára tlak a zahmlieva schopnosť objektívne uvažovať. Neviete sa rozhodnúť? Stránka vám ponúka aj v tomto prípade riešenie.

V tejto zložitej otázke Vám poradí expertPre váhavých je tu poradca

Na rovnakej stránke môžete využiť bezplatnú odbornú pomoc poradcu, ktorý vo sfére poisťovníctva pracuje už niekoľko rokov a ktorý dôverne pozná praktiky, pozitíva a negatíva konkrétnych spoločností, keďže pre niektoré aj sám pracoval. Tento fakt slúži ako základ pre objektívne posúdenie jednotlivých ponúk. Platí aj to, že pomoc poradcu nemusíte využiť len pre úrazové poistenie pre deti, ale pre akýkoľvek typ tohto produktu. Rady sú profesionálne a hlavne nikým neovplyvnené. Najdôležitejšie je vaše dobro a vaša spokojnosť.

Možno si v rámci tohto produktu aj sporiť?

Poistenie pre deti so sporením by mohla byť zaujímavým produktom, hlavne vtedy, ak počúvate krásne spevy finančného poradcu konkrétnych spoločností. Každý jeden vám vypočíta lákavú čiastku, ktorú by získala vaša ratolesť po tom, čo dosiahne určitý vek. Pri takýchto rečiach by ste však mali zachovať chladnú hlavu, pretože nie je všetko zlato, čo sa blyští. V číselnom ohodnotení by ste pre vaše potomstvo mohli našetriť toľko, ako vám bolo sľúbené. Skutočnosť by však mohla byť krutejšia, ak si predstavíte, že peniaze a ich hodnota sa stále menia, čo by mohlo mať za následok, že výsledná suma v danom období už nebude ani zďaleka taká atraktívna, ako bola na začiatku. Len si spomeňte, ako sa zmenila sila slovenskej koruny či eura len za posledné desaťročie. Také sporenie trvá aj viac desaťročí, čo vás môže viesť do neistoty. Opýtajte sa na názor nezávislého odborníka. Ten vám o tom povie viac.

Úrazové poistenie pre deti, o ktorej sa môžete dočítať aj tu, je veľmi užitočným produktom hlavne vtedy, ak je vaše dieťa nadpriemerný prieskumník života a často sa dostáva do situácií, ktoré nemusia skončiť len modrinou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.